Roman Nigdje, niotkuda, jedan od najznačajnijih hrvatskih romana 21. stoljeća, napisan u autobiografskom ključu, donosi priču o Bekimu Sejranoviću – od djetinjstva u Brčkom, preko srednjoškolskih dana u Rijeci, do odlaska u Norvešku, gdje postaje prevoditelj i predavač. Adaptaciju romana potpisuje Goran Vojnović, a režiju Ivica Buljan, redatelj prepoznatljiv po izražajnom i emotivno snažnom kazališnom rukopisu koji briše granice između stvarnosti i fikcije.
U predstavi, koja donosi dojmljivu glazbenu i vizualnu poetiku, Bekima tumače Leon Lučev i Tarik Žižak – prvi kao odraslog autora, drugi kao dječaka koji s nesigurnošću i buntom promatra svijet oko sebe. Uz njih, u brojnim ulogama nastupaju dramska prvakinja HNK Split Nives Ivanković, Aleksandra Stojaković Olenjuk, Romina Tonković, Dražen Mikulić, Zoran Prodanović Prlja, Deni Sanković, Ana Marija Brđanović, Petar Baljak, Nika Grbelja i Damir Orlić.
Prema riječima kritike, riječ je o slojevitom kazališnom portretu autora i vremena iz kojeg je potekao. „Rijeka je dobila novi, živući spomenik, dramu koju svakako treba vidjeti i kojoj treba željeti da proputuje Hrvatsku, ali i regiju“, zapisala je Bojana Radović u Večernjem listu. Kim Cuculić u Novom listu istaknula je „snažnu glumačku energiju i preciznu režiju koja Sejranovićevu prozu pretvara u kazalište s dušom“.
Predstava uključuje i obradu pjesme „Niotkuda“ grupe Let 3, kao i pjesmu „Javna kupatila“ kultne riječke grupe Paraf. Scenografiju potpisuje Aleksandar Denić, kostimografkinja je Ana Savić-Gecan, skladatelj Mitja Vrhovnik Smrekar, dizajn svjetla Sonda Trinajst, a video potpisuje Toni Soprano Meneglejte.